-:- Olimpia Grudziądz

W mediach o Olimpii

Napisał

W sobotę piłkarze Olimpii zmierzyli się na swoim boisku z Zagłębiem Sosnowiec. Jak to spotkanie skomentowały media?

Katowicki Sport - Horror do ostatnich sekund. Zagłębie przełamało wyjazdową niemoc

Zagłębie Sosnowiec wygrało na wyjeździe z Olimpią Grudziądz 1:0 po golu w ostatnich sekundach spotkania.

Zagłębie miało przed sobą teoretycznie proste zadanie - Olimpia w ostatnim czasie to dostarczyciel punktów, który nie wygrał od 6 meczów (z czego tylko jeden zremisował). Drużyna Dariusza Dudka natomiast nie przegrała 7 ostatnich meczów... I wszystko wyglądałoby dobrze, gdyby nie fakt, że sosnowiczanie nie potrafią wygrywać na wyjazdach.

Tę niemoc widać było również w Grudziądzu. W pierwszej połowie akcji było jak na lekarstwo, głównie kibice oglądali osławiony w kraju nad Wisłą "mecz walki". Największe poruszenie wywołała sytuacja z samego początku meczu, kiedy... jeden ze słupków naciągających siatkę się przewrócił i przez prawie 5 minut nikt nie potrafił poradzić sobie z problemem. Wszystko wskazywało więc na to, że obie serie nie zostaną przełamane...

O ile pierwsza połowa nosiła miano "meczu walki", o tyle drugą można byłoby nazwać "chybił-trafił". Z miażdżącą przewagą "chybił"... Zarówno jedni jak i drudzy często próbowali swoich sił z dystansu, jednak w niemal każdej sytuacji piłka daleko mijała bramkę rywala. Świetną sytuację mieli w 67 min gospodarze, ale... Eusebio Bancessi nie trafił do niemal pustej bramki.

I wiele wskazywało na to, że kolejny wyjazdowy mecz Zagłębie zakończy remisem. W doliczonym czasie gry jednak Mateusz Cichocki przytomnie zgrywał piłkę po dośrodkowaniu Adama Banasiaka ze stałego fragmentu gry. A do pustej bramki skierował ją Arkadiusz Jędrych!

Gazeta Wyborcza Katowice - Zagłębie Sosnowiec pierwszy raz w tym sezonie wygrało na wyjeździe

Sosnowiczanie ograli Olimpię Grudziądz po golu w ostatniej chwili.

– Niestety, nie wygrywamy na wyjazdach. Tydzień temu w Tychach też się nie udało. Czekamy na mecz w Grudziądzu, żeby się w końcu przełamać i wygrać – mówił przed meczem z Olimpią Adam Banasiak, pomocnik Zagłębia, który wcześniej grał w Grudziądzu przez pięć lat.

- Chcę się pokazać z jak najlepszej strony. Jeżeli tylko dostanę szansę od trenera, to będę chciał zrobić na boisku wszystko, żeby pomóc drużynie wygrać – podkreślał.

W sobotę sosnowiczanom w końcu się udało przywieźć trzy punkty z wyjazdu. Zagłębie tym samym zrewanżowało się rywalom za porażkę w pierwszej kolejce. Wtedy piłkarze z Grudziądza wygrali po golu zdobytym w 85. minucie. Teraz było odwrotnie: jedynego gola strzelił Arkadiusz Jędrych już w doliczonym czasie. Arkadiusz Cichocki zagrał piłkę po centrze wspomnianego Adama Banasiaka, a do pustej bramki wbił ją Jędrych.

Po zwycięstwie z Olimpią Zagłębie awansowało na szóste miejsce w tabeli. Ostatni mecz w tym roku sosnowiczanie rozegrają w piątek 24 listopada. Na Stadion Ludowy przyjedzie wtedy Górnik Łęczna.

Dziennik Zachodni - Przełamanie w ostatniej minucie!

W sobotnim meczu 18. kolejki Nice 1. Ligi Zagłębie Sosnowiec pokonało na wyjeździe Olimpię Grudziądz 1-0. Jedynego gola strzelił w doliczonym czasie gry Arkadiusz Jędrych. Drużyna znad Brynicy odniosła pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie.

"Przełamanie" to słowo, które przed meczem w Grudziądzu było odmieniane przez wszystkie przypadki. Celem gospodarzy było zakończenie serii sześciu kolejnych spotkań bez zwycięstwa i siedmiu meczów Zagłębia bez porażki. Z kolei podopieczni Dariusza Dudka mieli ostatnią szansę na to, by jeszcze w tym roku zaliczyć swoje pierwsze wyjazdowe zwycięstwo.

Mając na uwadze słabą postawę sosnowiczan na wyjazdach, gospodarze ruszyli do ataku i już po pięciu minutach mogli objąć prowadzenie, ale po uderzeniu Tomasza Wełny głową piłkę z linii bramkowej wybił Mateusz Cichocki. Zagłębie odpowiedziało kwadrans później, gdy "petardę" na bramkę grudziądzan posłał Vamara Sanogo. Z uderzeniem Francuza poradził sobie jednak Wojciech Małecki. Bramkarz Olimpii był mocnym punktem swojego zespołu i jeszcze przed przerwą ponownie uratował swój zespół, odbijając strzał Konrada Wrzesińskiego z bliskiej odległości.

Po zmianie stron większą przewagę osiągnęło Zagłębie. - W pierwszej połowie było więcej taktyki, w drugiej po obu stronach dominowała już chęć zwycięstwa - stwierdził trener Dudek. Tuż po przerwie bliski szczęścia był Tomasz Nowak, ale po jego strzale piękną paradą popisał się jeszcze raz Małecki. Skuteczności zabrakło też Wrzesińskiemu, który w doskonałej sytuacji główkował minimalnie obok słupka. Gospodarze mieli jedną stuprocentową okazję do strzelenia bramki, ale Eusebio Bancessi z kilkunastu metrów nie trafił niemal do pustej bramki. - Zagraliśmy bardzo dobry mecz, momentami przeważaliśmy w środku pola, ale znów nie wykorzystaliśmy naszych okazji - mówił po spotkaniu rozczarowany trener Jacek Paszulewicz.

Wszystko wskazywało na to, że Zagłębie zanotuje kolejny wyjazdowy remis, ale w końcówce do gości uśmiechnęło się szczęście. Były pomocnik Olimpii Adam Banasiak dośrodkował piłkę z rzutu wolnego na głowę Sanogo, jego strzał zatrzymał Małecki, ale wobec dobitki Arkadiusza Jędrycha bramkarz gospodarzy był już bezradny. - W Grudziądzu nigdy wcześniej nie wygraliśmy. Dzięki ciężkiej pracy i stałemu fragmentowi gry w końcówce udało nam się przełamać - cieszył się trener Dudek. Zagłębie awansowało na szóste miejsce w tabeli, a w ostatniej tegorocznej kolejce zmierzy się u siebie z Górnikiem Łęczna (piątek, 20:45).

źródło: Katowicki Sport / Gazeta Wyborcza Katowice / Dziennik Zachodni