To może być mecz prawdy dla podopiecznych Tomasza Kafarskiego. W sobotę do Grudziądza przyjeżdża zespół Dusana Radolsky’ego. Niecieczenia zawodzą swoim sympatyków w obecnych rozgrywkach i w najbliższy weekend zrobią wszystko by zaprezentować zeszłoroczną formę.
To może być mecz prawdy dla podopiecznych Tomasza Kafarskiego. W sobotę do Grudziądza przyjeżdża zespół Dusana Radolsky’ego. Niecieczenia zawodzą swoim sympatyków w obecnych rozgrywkach i w najbliższy weekend zrobią wszystko by zaprezentować zeszłoroczną formę.
Poniżej przedstawiamy Państwu charakterystykę naszego rywala.
Władze i sztab szkoleniowy
Prezes Klubu – Danuta Witkowska
Wiceprezesi: Tadeusz Broda i Gabriel Starzec
Trener: Dusan Radolsky
Trener II: Jan Pochroń
Trener przygotowania fizycznego: Andrzej Bahr
Trener bramkarzy: Mariusz Mucharski
Kierownik drużyny: Krzysztof Kozik
Historia
Początek piłki nożnej w Niecieczy datuje się od 1922 r., kiedy to młodzież powracająca z różnych frontów I wojny światowej oraz ta, która na wojnie nie była, zaczęła uprawiać tę dyscyplinę. Do tej pierwszej grupy, która założyła drużynę, należeli: Stanisław Nowak, Władysław Kaczówka i Kazimierz Wrzos. Zaznaczyć należy, że w tym czasie drużyna piłkarska Niecieczy była pierwszą w okolicy i nawet ta, z którą najczęściej przyjdzie się jej spotkać, a mianowicie drużyna Żabna, założona została później. Drużyna nie posiadała jednolitych ubiorów – każdy gracz miał własne spodenki, zwyczajną koszulkę i buty dalekie od dzisiejszych futbolowych.
Z czasem powstało w okolicy kilka drużyn piłkarskich: w Ilkowicach, Lubiczku, a z chwilą budowy Niedomickich Zakładów Celulozy także w Niedomicach- silna drużyna fabryczna. Z tymi drużynami oraz z Żabnem w pierwszych latach trzydziestych Nieciecza utrzymywała kontakty. Na mecze wyjazdowe podróżowało się furmankami konnymi. W tym czasie „Zrzeszeń” ani „Klas” piłkarskich nie było. Mecze, jak to w każdej dyscyplinie sportowej bywa, Nieciecza wygrywała, i przegrywała – czasem był remis. Pierwsza dekada XXI w to okres, na który przypada najdynamiczniejszy rozwój klubu zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym.
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Zarządu Klubu z Panią Prezes Danutą Witkowską na czele oraz sponsora strategicznego firmy Bruk-Bet Sp. z o.o., drużyna rok po roku osiągała coraz to lepsze wyniki. Po kolejnych awansach do wyższych klas rozgrywkowych w 2009 r. klub z Niecieczy zadebiutował na centralnym szczeblu rozgrywek występami w grupie wschodniej II ligi. Sezon 2009/2010 również okazał sie przełomowym – drużyna Bruk-Betu Nieciecza w efektowny sposób na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu zapewniła sobie awans do I ligi. 31 lipca 2010 roku na Stadionie Miejskim w Poznaniu doszło do kolejnego historycznego debiutu – w pierwszym meczu na pierwszoligowych boiskach zespół z niecieczy pod nową nazwą Termalica Bruk-Bet Nieciecza KS bezbramkowo zremisował z faworyzowaną drużyną Warty Poznań. Po bardzo emocjonującej końcówce sezonu drużyna Termaliki Bruk-Betu Nieciecza zwycięstwem w ostatniej kolejce z Piastem Gliwice 3:1 zapewniła sobie miejsce na zapleczu ekstraklasy na następny sezon. Sezon 2011/2012 to kolejne sukcesy drużyny z małopolski. W dwudziestu kolejkach rozegranych jesienią 2011 zespół Termaliki Bruk-Betu zwyciężał aż czternastokrotnie, trzy razy remisował i przegrał tylko trzy spotkania. Tak dobry bilans „pomarańczowych” pozwolił spędzić przerwę zimową 2011/2012 na fotelu wicelidera I ligi. Na koniec rozgrywek w drugim sezonie na zapleczu ekstraklasy niecieczanie pod wodzą Dusana Radolskyego zajęli bardzo wysokie piąte miejsce w tabeli. Do kolejnego sezonu w I lidze drużyna „Słoników” przystąpiła z nowym szkoleniowcem oraz znacznie zmienionym, odmłodzonym składem. W przerwie letniej z „Pomarańczowymi” pożegnało się 10 zawodników. Z powodów osobistych pracę zakończył też bardzo lubiany i ceniony w Niecieczy trener Dusan Radolsky. Jego miejsce zajął były zawodnik i trener Wisły Kraków Kazimierz Moskal.
Przed sezonem 2013/2014 nastąpił czas powrotów. Do zespołu wrócił Dusan Radolsky, który ma jasno postawiony cel – awans do ekstraklasy. Dotychczasowe rezultaty są poniżej oczekiwań lecz liga jest długa pochopnych decyzji w Niecieczy jak na razie nie ma. Sobotnie spotkanie może być meczem prawdy dla… obu eikp.
Stadion
Pojemność: 2262
Miejsc siedzących: – Sektor A : 612 miejsc – Sektor B : 612 miejsc – Sektor C : 359 miejsc (zadaszone) – Sektor D : 60 miejsc (zadaszone – sektor VIP) – Sektor E : 356 miejsc (zadaszone) – Sektor F : 240 (sektor Gości) – Sektor M: 20 (Media)
Wymiary boiska: 105 m x 68 m
Nieciecza
Wieś w Polsce położona w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim, w gminie Żabno. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa tarnowskiego.
źródło: GKSOlimpia.com / własne